trarenfrderu

Kurumsal

Hakkımızda

YUTEG Biyoteknoloji İlaç ve Gıda Takviyeleri Limited Şirketi üniversite-sanayi işbirliğinden güç alan ve gıda, sağlık, kozmetik ve tekstil sektörlerinin biyoteknoloji ile ilişkili olduğu konularda ARGE çalışmaları yapan bir firmadır.

YUTEG’in ARGE çalışmalarının ilk ürünü “Devitale S Plus L-Karnitin ve Vitamin C İçeren Takviye Edici Gıda” olup eczanelerde satışa çıkmıştır.

Vitamin Takviyeli Cilt Besleyici Krem Geliştirilmesi” amacıyla hazırladığımız ve desteklenmeye hak kazanılan KOSGEB ARGE İnovasyon projesi kapsamında krem sentez çalışmaları, mikrobiyolojik bozulma ve etkinlik testleri ve insan deri hücrelerini tahriş edip etmeyeceğini öngörmek için in vitro sitotoksisite testleri yapılmaktadır.

lab_01.jpg
img3.png

Laboratuvarımız

Formülasyon Laboratuvarı
Formülasyon Laboratuvarı
Şirketimiz bünyesinde bulunan Formülasyon laboratuvarımızda bitkisel hammaddeler kullanılarak yeni fonksiyonel gıda, gıda takviyesi, kozmetik ve ilaç formülasyon geliştirme ve iyileştirme, farklı ilaç hedefleme stratejilerinin geliştirilmesi, ilaç ve gıda takviyeleri içerisindeki etken madde stabilitesinin arttırılması, farklı kontrollü salınım tasarlama ve stabilite çalışmaları yapılmaktadır.
Formülasyon Laboratuvarımızda; hedefe yönelik ilaç tasarımı, nanoteknolojik tasarımlar alanlarında araştırma geliştirme çalışmaları gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.
Hücre Kültürü Laboratuvarı
Hücre Kültürü Laboratuvarı
Hücre kültürü laboratuvarında in vitro olarak kültüre edilen çeşitli hücrelerin moleküler mekanizmaları araştırılmaktadır. Ayrıca çeşitli maddelerin sağlıklı insan hücrelerine zarar verip vermeyeceğini öngörmek için çeşitli sitotoksisite testleri yapılmaktadır. Böylece geliştirdiğimiz ürünler için hayvan denek kullanmadan öngörmekteyiz.
Mikrobiyoloji Laboratuvarı
Mikrobiyoloji Laboratuvarı
Mikrobiyoloji laboratuvarlarımızda geliştirmiş olduğumuz ürünlerin mikrobiyal bozunmaya karşı dirençlerini ölçmek için anti bakteriyel ve anti fungal testler yapılmaktadır.

Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

Ekibimize dahil olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.